Amonyum Nitrat (UAN32)

Amonyum Nitratın içeriği %33 Azot, %16,5 Amonyum Azotu, %16,5 Nitrat Azotu içermektedir. Amonyum Nitrat içeriğinde bulunan %33 Azot sayesinde toprakta hızlı çözünmesi sayesinde hrm hızlı etki eder, hem de etki süresi çok daha hızlıdır.

Amonyun Nitrat uygulaması sonrası toprakta herhangi bir Ph değişimi olmaz. Nötr tipte bir gübre olduğundan her türlü toprak tipinde rahatlıkla kullanılabilir.

Amonyum Nitrat gübresi suda hızlı ve kalıntısız çözünebilen yapısı sayesinde damlama sulama sistemlerinin olduğu yerlerde güvenle kullanılabilmektedir. Ayrıca Çeltik hariç, her türlü zirai üründe rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Araştırma & Analiz

Son teknolojik ortamlarda ürettiğimiz ürünlerimizi güvenle kullana bilirsiniz.

Satış & Destek

Tüm ürünlerimiz için iletişim bilgilerimizden bizlere 7/24 ulaşabilirsiniz.

En yüksek azot oranına (% 32) sahip gübredir. Yüksek azot bileşimi; nitrat, amonyak ve üre formlarının kombinasyonu ile formüle edilmiştir. Bu özelliği ile bitkide kuruma ve yanmalara neden olmadan hızlı ve etkili bir gübreleme sağlar. Toprakta azotun yetersiz olduğu ya da yeterli olsa dahi çeşitli olumsuzluklar nedeniyle (yetersiz nem ve yağış, aşırı sıcak yada soğuk iklim şartları) bitkilerin bu azottan yeterince faydalanamadığı durumlar için ideal bir besin kaynağıdır. Ayrıca yüksek oranda azot ihtiyacı olan bitkiler (mısır, ayçiçeği, buğday, arpa, çeltik vb.) için özellikle tavsiye edilir. Yapraktan veya damla sulamadan uygulanan UAN, kısa sürede etkisini gösterir ve bitkiyi harekete geçirerek vejetatif aksamı güçlendirir. Bitki boyunu, dal, yaprak ve sürgün faaliyetlerini artırır. Bodur ve cılız gelişimin önüne geçer. Dane ve meyvelerin iri ve dolgun olmasını teşvik eder.

Ürünümüzün Faydaları

  • Kök teşekkülünü,  bitkinin gelişmesini  ve  büyümesini sağlar,
  • Bitkilerin olgunlaşmasını çabuklaştırır.
  • Mahsulün kalitesini yükseltir.
  • Dane dökümünü önler, verimi çoğaltır.
  • Daneler olgun olur.