Azot 46 (ÜRE)

Üre (Azot 46) gübresi, bitkilerin azot ihtiyacını karşılamak için kullanılan bir besin çeşitidir. Üre bitkinin gelişiminin hızlanmasını yardımcı olur ve gelişiminin tüm evrelerinde ekine destek verir.

Üre, proteinin metabolize edilmesi ile doğal olarak oluşan ve dışkıyla atılabilen bir ürün çeşitidir. Üre hem tarım ürünlerinde hem de hayvan yeminde susuz olarak amonyağın basınçla reaksiyona girmesi sonucu elde ediliyor.

Üre gübresi, ekinlerin gelişiminde boy yapıcı, kök geliştirici etki vaad ediyor. Üre gübresi meyve ve dane gelişiminde önemli rol üstlenen üre, özellikle hububat ve mısırda verimliliği artırıyor.

Araştırma & Analiz

Son teknolojik ortamlarda ürettiğimiz ürünlerimizi güvenle kullana bilirsiniz.

Satış & Destek

Tüm ürünlerimiz için iletişim bilgilerimizden bizlere 7/24 ulaşabilirsiniz.

Kimyasal gübreler içinde en fazla azot içeren gübredir. Üre yeterli düzeyde verildiğinde çiçeklenmeye etki ettiği gibi kök ve gövde gelişimini olumlu etkiler. Yeşil aksam oluşumunu teşvik ederek, bitkinin güneşten faydalanmasını sağlar. Böylece verim artışına sebep olur. Az verildiğinde bitki gelişmesi yavaşlar, tane ve meyve verimi düşer. Ürenin tohum ve köklere yakın verilmemesi gerekir. Sonbaharda ekimle birlikte ve ilkbaharda üst gübre olarak kullanılabilir. Üst gübre olarak kullanıldığında; toprak yüzeyinde kalan ürede azot kaybı olacağından hafif toprak işlemesi ile toprak altına gömülmelidir.

Ürünümüzün Faydaları

  • Kök teşekkülünü,  bitkinin gelişmesini  ve  büyümesini sağlar,
  • Bitkilerin olgunlaşmasını çabuklaştırır.
  • Mahsulün kalitesini yükseltir.
  • Dane dökümünü önler, verimi çoğaltır.
  • Daneler olgun olur.